AVEPRO (l’Agenzia della Santa Sede per la Valutazione e la Promozione della Qualità delle Università e Facoltà Ecclesiastiche) dokonała certyfikacji kierunku FILOZOFIA. Certyfikacja przez AVEPRO stanowi dla Wydziału Filozofii potwierdzenie najwyższych standardów w akademickim kształceniu filozofii na studiach licencjackich, magisterskich i studiach doktoranckich.
Ocena kierunku FILOZOFIA przez AVEPRO
AVEPRO, to Agencja Stolicy Apostolskiej do Spraw Oceny i Promocji Jakości Kształcenia na Uniwersytetach i Wydziałach Kościelnych. Została erygowana przez papieża Benedykta XVI pismem z dnia 19 września 2007 roku.
Bezpośrednim celem AVEPRO jest podjęcie ścisłej i harmonijnej współpracy z wydziałami i uniwersytetami kościelnymi w całej Europie, zgodnie z wymogami ustalonymi przez Konstytucję Apostolską Sapientia christiana, która ma pomóc w tworzeniu solidnych procedur sprzyjających zapewnieniu jakości kształcenia, zgodnych z wymaganiami Procesu Bolońskiego oraz Europejskimi Standardami i Wskazówkami dotyczącymi Zapewnienia Jakości w Europejskim Obszarze Szkolnictwa Wyższego (ESG).
Przyjęte przez AVEPRO zasady oceny jakości kształcenia zostały wypracowane w oparciu o standardy stworzone przez Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Zapewnienia Jakości w Szkolnictwie Wyższym (ENQA), Europejskie Stowarzyszenie Uniwersytetów (EUA), Europejskie Stowarzyszenie Instytucji Szkolnictwa Wyższego (EURASHE) oraz Europejską Unię Studentów (ESU, poprzednio znaną jako ESIB) i przyjęte przez europejskich ministrów edukacji w roku 2005.
AVEPRO dba o to, aby instytucje z nią współpracujące spełniały standardy międzynarodowe, jednocześnie przestrzegając zaleceń Konstytucji Sapientia christiana w świetle zmieniających się okoliczności zewnętrznych.
Więcej informacji: AVEPRO
Jakość kształcenia i procedury jej weryfikacji - Podstawowe dokumenty
- Konstytucja Apostolska Sapientia christiana o uniwersytetach i wydziałach kościelnych
- Standards and Guidelines for Quality Assurance in the European Higher Education Area
- AVEPRO - podstawowe informacje. Istota, kontekst i cel zapewnienia jakości kształcenia
Raport własny - Wytyczne
Raport własny - Ankiety ewaluacyjne. Instrukcje
- Podział zadań i odpowiedzialności w procesie przygotowania raportu
- Co i w jaki sposób jest oceniane
- Instrukcja dla studentów
- Wprowadzenie do ankiet studenckich
- Ankieta dla pracowników jednostek pomocniczych Wydziału i Uczelni
- Ankieta dla pracowników akademickich
- Ankieta dla studentów - dotycząca oceny wykładowców i prowadzonych przez nich zajęć
- Ankieta dla studentów - dotycząca ich samooceny
- Ankieta dla studentów - dotycząca oceny działania jednostek pomocniczych Wydziału i Uczelni
- Ankieta dla studentów kończących studia
Ostatnia aktualizacja: 26.04.2022, godz. 23:46 - Andrzej Zykubek