Instytut Nauk Socjologicznych KUL, Katedra Socjologii Ekonomicznej i Cyfrowej, Katedra Socjologii Bezpieczeństwa i Kryminologii oraz Dział Ochrony, Bezpieczeństwa i Higieny Pracy mają zaszczyt zaprosić na V Tydzień Kryminologiczny, który odbędzie się w dniach 3-7 czerwca 2024 r.

Honorowy patronat nad V Tygodniem Kryminologicznym objęła Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, Służba Więzienna i Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej.

W spotkaniach ze studentami będą brać udział przedstawiciele Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, Prokuratury Okręgowej, Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Granicznej.

Dla studentów Kryminologii zorganizowane zostały także wyjścia plenerowe podczas, których odwiedzą Komendę Miejską Policji w Lublinie, Areszt Śledczego w Lublinie, Posterunek Wodny KMP, Państwową Straż Pożarną w Lublinie, Oddział Prewencji Policji i Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji oraz Strzelnicę Borek w Piaskach.

Szczegóły wydarzenia dostępne są w załączonym programie oraz plakacie. Przewidziana jest duża liczba wydarzeń otwartych dla wszystkich studentów (nie tylko Kryminologii), szczególnie w dniu 3 i 4 czerwca.

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Maria Mazurek-Olszowa