ChatGPT

ChatGPT, opracowany przez OpenAI, to zaawansowany model językowy, który potrafi generować i przetwarzać tekst, wyszukiwać informacje, streszczać treści, analizować obrazy i dokumenty, a nawet tworzyć obrazy na podstawie opisów tekstowych. To wszechstronne narzędzie może znacząco wspomóc Twoją naukę i rozwiązywanie codziennych wyzwań edukacyjnych. Choć darmowa wersja jest mniej potężna niż płatna ChatGPT-4, Playground AI oferuje darmową alternatywę, umożliwiając interakcję z różnymi modelami OpenAI. Wystarczy wpisać pożądany opis, a Playground AI wygeneruje odpowiednią grafikę, co jest szczególnie przydatne do wizualizacji pomysłów i tworzenia ilustracji do projektów.

Grammarly

Grammarly to asystent pisania, który poprawia gramatykę, styl i spójność tekstów. Idealne rozwiązanie dla studentów piszących w obcych językach lub uczestniczących w międzynarodowych projektach. Najlepiej sprawdza się w przypadku tekstów pisanych po angielsku, ale wyłapuje też podstawowe błędy w języku polskim. Konkurencyjną aplikacją jest LanguageTool, który radzi sobie trochę lepiej z językiem polskim. Oba narzędzia są niezastąpione dla każdego studenta, który chce podnieść jakość swoich pisemnych prac. Ważne jest jednak, aby używać tych asystentów z rozwagą, ponieważ także mogą się mylić. Szybka weryfikacja sugerowanych poprawek i tak będzie szybsza i przyjemniejsza niż mozolne sprawdzanie treści zdanie po zdaniu.

Slides.ai

Slides.ai to popularne rozszerzenie do Google Slides, które umożliwia automatyczne tworzenie prezentacji na podstawie wprowadzonych danych tekstowych. Aby z niego skorzystać, zainstaluj aplikację dla Google Slides, a następnie otwórz nową prezentację i wybierz Slides AI z menu rozszerzeń. Narzędzie może wygenerować prezentację na wybrany temat zgodnie z Twoimi wytycznymi lub bazując na dostarczonym tekście. Wkrótce mają się pojawić dodatkowe opcje, umożliwiające tworzenie prezentacji na podstawie linków do artykułów lub filmów z YouTube. Chociaż narzędzia te nie są doskonałe i mają pewne ograniczenia, możliwość wygenerowania slajdów i wstawienia (lub wygenerowania gotowego) tekstu jednym kliknięciem oferuje znaczną oszczędność czasu.

SciSpace

SciSpace (wcześniej Typeset.io) to anglojęzyczna platforma do wyszukiwania artykułów naukowych, dzielenia się wynikami analiz, współpracy naukowej i cytowania autorów. Wystarczy, że wpiszesz temat, który Cię interesuje, a narzędzie dostarczy listę artykułów z wyróżnieniem kluczowych założeń oraz syntetyczną konkluzję na dany temat na podstawie dostępnych źródeł. To prawdziwy skarb wśród narzędzi AI przydatnych dla studentów, umożliwiający efektywne i wszechstronne badania.

Pika Labs

Pika Labs to innowacyjne narzędzie do tworzenia wideo na podstawie analizy i wizualizacji danych tekstowych. Generuje krótkie animacje, które można połączyć w dłuższe filmy. W wersji płatnej możliwe jest generowanie dłuższych treści i dodawanie efektów audio. Choć może nie znajdzie zastosowania w projektach technicznych opartych na obliczeniach i twardych danych, doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykładowca pozwala na kreatywność, pomagając Ci wyróżnić się unikalnymi prezentacjami.

Perplexity

Perplexity to AI chatbot, który odpowiada na pytania i prowadzi konwersacje, stanowiąc darmową alternatywę dla ChatGPT. Ten interaktywny asystent pomaga w nauce i rozwiązywaniu problemów, umożliwiając prowadzenie dialogów i wzmacnianie wiedzy w przyjemny sposób. Możesz na przykład sprawdzać swój poziom przygotowania do egzaminu, zachęcając bota do zadawania pytań i otrzymując informacje zwrotne na temat pominiętych zagadnień. Takie połączenie zabawy z nauką sprawia, że przyswajanie wiedzy jest bardziej efektywne.

Korzystając z tych narzędzi AI, nie tylko przetrwasz sesję, ale także sprawisz, że stanie się ona bardziej przyjemna i mniej stresująca. Wykorzystaj technologię, oszczędzaj czas i zaskocz swoich

Artykuł we powstał we współpracy z https://www.aplikuj.pl/

Autor: Dorota Maj
Ostatnia aktualizacja: 19.06.2024, godz. 16:39 - Dorota Maj