Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Żeglarstwie 2024 r.

⛵️ 2 czerwca br. zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Żeglarstwie 2024. Do rywalizacji wśród fal Zalewu Zemborzyckiego przystąpiły załogi lubelskich uczelni. AZS KUL reprezentowali: Doktorant Paweł Marczak - sternik i Studentki: Milena Siczek, Dorota Szpytma oraz Karolina Stankiewicz.
   Mistrzostwa zostały rozegrane na regatowych jachtach klasy Delpha 24, które jednocześnie debiutowały na lubelskim akwenie. Podczas regat nie brakowało efektownych manewrów, protestów, zaś dzięki wytężonej pracy całej drużyny momentami załoga pływająca pod banderą KUL przewodziła stawce. Ostatecznie warunki pozwoliły na rozegranie 8 biegów, w efekcie czego nasi żeglarze uplasowali się tuż za podium zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.