Aktualności / Wydarzenia
8-9.05 KUL podczas Weekendu z Florystyką
W pracowni Architektury Krajobrazu KUL, studenci pod okiem wykładowcy mgr. inż. Pawła Adamca tworzą niepowtarzalne instalacje artystyczne z roślin. Te małe dzieła sztuki zobaczyć będzie można podczas trzeciej edycji „Weekendu z Florystyką” (8-9 maja) na placu Teatralnym przed gmachem CSK w Lublinie. W programie również wykład prorektor KUL, prof. Ewy Trzaskowskiej „100% natury”.
Festiwal tworzony jest przy współpracy Architektury Krajobrazu KUL, Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest mgr inż. Paweł Adamiec.Celem Weekendu z Florystyką jest popularyzacja wiedzy z zakresu przyrodoznawstwa i rękodzieła. Ma ono również wymiar artystyczny, ponieważ eksponowane prace zachwycają formą oraz koncepcją wykonania. Są zjawiskowe. - Wydarzenie skierowane jest zarówno do zawodowców, jak i amatorów zainteresowanych sztuką układania kwiatów i aranżacji przestrzeni. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest Piękno z odzysku, odnoszące się do ochrony środowiska, nurtu zero waste czy działań recyklingowych – podkreśla Paweł Adamiec.
Główną atrakcją tegorocznego Weekendu z Florystyką będą: wystawa instalacji artystycznych opartych na materiale roślinnym, wykonanych przez słuchaczy i absolwentów kierunku florystyka, studentów Architektury Krajobrazu KUL, pokazy mistrzów florystyki online, podczas których na oczach widzów powstaną niezwykłe florystyczne aranżacje. W programie warsztaty florystyczne, rękodzielnicze online oraz konkursy na najciekawsze stanowisko florystyczne i instalację artystyczną.
Fotorelacja z przygotowań do wydarzenia
Program:
8 maja - całodniowa wystawa prac florystycznych przed CSK
Facebook - Weekend z Florystyką i Centrum Spotkania Kultur:
godz. 13 - wykład "Piękno z odzysku" Paweł Adamiec
godz. 14.30 - wykład "100% natury" prof. Ewa Trzaskowska
godz. 16 - rozstrzygnięcie konkursu
9 maja - całodniowa wystawa prac florystycznych przed CSK
Facebook - Weekend z Florystyką i Centrum Spotkania Kultur:
godz. 11 - pokaz florystyczny Zbigniewa Dziwulskiego
godz. 12.15 - pokaz florystyczny Magdaleny Rutkowskiej
godz. 13.30 - warsztaty - Agnieszka Kasprzak