Studia, studia i po studiach, a na rynku pracy nie jest łatwo. W dobie sztucznej inteligencji masz nowe możliwości, by zrobić wrażenie na swoim przyszłym pracodawcy. Marzysz o tym, żeby Twoje CV błyszczało, a umiejętności wyróżniały się na tle innych kandydatów? Portal Aplikuj.pl przygotował coś specjalnego. Poznaj pięć narzędzi AI, które zrewolucjonizują Twój sposób pracy i sprawią, że już na starcie zwiększysz swoje szanse w rekrutacji!

 

1. ChatGPT – Twój osobisty asystent od wszystkiego

 

Zapomnij o nudnych godzinach spędzonych na szperaniu po sieci i poszukiwaniu odpowiedzi na różne pytania. ChatGPT to narzędzie AI, które w kilka chwil udzieli Ci niezbędnych informacji. Wystarczy, że zadasz pytanie, a odpowiedź dostaniesz w mgnieniu oka. Dzięki temu narzędziu zaoszczędzisz mnóstwo czasu, rozwiejesz wątpliwości w tych zagadnieniach, które nie są dla Ciebie jasne, a także wesprzesz wyobraźnię, gdy zabraknie Ci pomysłów.

Pamiętaj jednak, że nie warto ufać programowi w kontekście pisania gotowych prac czy projektów - ChatGPT też się myli, a przede wszystkim nie formułuje wniosków w sposób akademicki, dlatego specjalistyczne treści to nie jego działka.

 

2. Midjourney – kreatywne wsparcie

 

Chcesz zabłysnąć swoimi umiejętnościami graficznymi, ale nie jesteś mistrzem Photoshopa? Midjourney to AI, które pomoże Ci tworzyć niesamowite grafiki, ilustracje i projekty wizualne bez potrzeby posiadania zaawansowanych umiejętności. Wystarczy, że opiszesz swoje pomysły, a Midjourney przekształci je w coś niezwykłego. Twoje prezentacje i projekty staną się nie tylko merytoryczne, ale i wizualnie atrakcyjne, co z pewnością zrobi wrażenie na Twoim przyszłym szefie.

 

3. Sane Box – zarządzaj swoją skrzynką e-mail jak profesjonalista

 

Toniesz w morzu nieprzeczytanych e-maili? Witaj w prawdziwym świecie dorosłych. Sane Box to narzędzie, które zrewolucjonizuje Twój sposób korzystania ze ze skrzynki pocztowej. Dzięki zaawansowanym algorytmom, Sane Box sortuje e-maile, przenosząc mniej istotne wiadomości do poszczególnych folderów, abyś mógł skupić się na tym, co naprawdę ważne. To narzędzie nie tylko oszczędza Twój czas, ale także pomaga utrzymać porządek i efektywność. To się przydaje!

 

4. Jasper – mistrz pisania treści

 

Pisanie treści marketingowych, artykułów czy postów na bloga może być czasochłonne i wymagające. Jasper to narzędzie AI, które specjalizuje się w generowaniu wysokiej jakości tekstów. Dzięki niemu stworzysz chwytliwe nagłówki, przekonujące treści i tematyczne artykuły w krótszym czasie. Jasper potrafi dostosować styl pisania do Twoich potrzeb, co sprawia, że teksty będą brzmiały profesjonalnie i angażująco. Oczywiście nie zwalnia Cię to z konieczności sprawdzania i korygowania wygenerowanych treści, ale znacznie przyspieszy pracę. Twoi przyszli pracodawcy na pewno docenią znajomość tego narzędzia.

 

5. Grammarly – pisanie bez błędów

 

Chcesz, aby Twoje teksty były bezbłędne i wyglądały profesjonalnie? Grammarly to narzędzie AI, które sprawdza Twoje teksty pod kątem gramatyki, interpunkcji, stylu i spójności. Niezależnie od tego, czy piszesz e-maila, esej, czy raport – aplikacja pomoże Ci poprawić każdy tekst.

 

Dzięki temu narzędziu, nawet w wersji bezpłatnej, szybko poprawisz swoje wiadomości pod kątem poważnych omyłek, również w języku angielskim (między innymi) i unikniesz błędów, które przecież zdarzają się najlepszym.

 

Podsumowanie

Narzędzia z powyższej listy to Twoi nowi przyjaciele na drodze do zawodowej kariery. W dobie rewolucji technologicznej, jaką funduje nam sztuczna inteligencja, naprawdę dobrze wiedzieć, co w trawie piszczy. Według raportu Aplikuj.pl umiejętność podnoszenia kompetencji i przebranżowienia będzie kluczowa w pracy przyszłości (zobacz: Polacy gotowi do zmiany - reskilling i upskilling na rynku pracy), dlatego tak ważne jest, by bez względu na branżę, iść z duchem czasu.

 

ChatGPT, Midjourney, Sane Box, Jasper i Grammarly – każdy z nich ma unikalne funkcje, które warto poznać. Zacznij korzystać z nich już dziś, a z pewnością przyda Ci się to w życiu zawodowym. Powodzenia!

 

 

Artykuł we powstał we współpracy z https://www.aplikuj.pl/

 

 

 

 

Autor: Dorota Maj
Ostatnia aktualizacja: 19.06.2024, godz. 16:51 - Dorota Maj