Aktualności / Wydarzenia

Ks. prof. Mirosław Kalinowski będzie ubiegać się o drugą kadencję na stanowisku rektora KUL

- Grupa 30 senatorów zgłosiła moją kandydaturę na drugą kadencję rektorską. Zamierzam się o nią ubiegać. Prosząc o umożliwienie mi kontynuowania tej zaszczytnej funkcji, w kolejnej kadencji dołożę wszelkich starań o dalszy dynamiczny rozwój KUL - powiedział rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. Mirosław Kalinowski.

Wybory rektora KUL odbędą się 9 maja podczas posiedzenia Senatu. Do głosowania uprawnionych jest 37 senatorów uniwersytetu. "W związku z pojawiającymi się zapytaniami, pragnę poinformować, że w duchu podjętej w czerwcu 2020 roku misji, a także w poczuciu odpowiedzialności za rozpoczęte w ostatnich latach projekty, inicjatywy i przedsięwzięcia uniwersyteckie, zdecydowałem się ubiegać o poparcie Senatu KUL w wyborach na urząd rektora. Prosząc o umożliwienie mi kontynuacji pełnienia tej zaszczytnej funkcji, w kolejnej kadencji rektorskiej zamierzam nadal dokładać wszelkich starań o dalszy dynamiczny rozwój naszego Uniwersytetu, m.in. w zakresie badań naukowych, podnoszenia jakości kształcenia i dostosowywania oferty studiów do potrzeb społecznych, umiędzynarodowienia uczelni, wdrażania nowych technologii" - podkreślił ks. prof. Mirosław Kalinowski.

Wśród priorytetów wymienił m.in.: rozbudowę Wydziału Medycznego, dostosowanie infrastruktury akademickiej - w tym sportowej - do bieżących potrzeb, dokończenie trwających remontów, dalszą poprawę warunków pracy i wynagradzania. "Dokładamy starań, aby KUL tworzył środowisko przyjazne studentom, doktorantom, pracownikom naukowym i administracyjnym, umożliwiające rozwój i realizację pomysłów. Jesteśmy otwarci na nowe projekty i przedsięwzięcia. Współpracujemy z polskimi i zagranicznymi uczelniami, prowadzimy dialog z różnymi środowiskami, ale jesteśmy wierni naszym wartościom" - powiedział rektor KUL. Zapowiedział, że w najbliższym czasie odbędzie się debata o przyszłości uniwersytetu z udziałem studentów, doktorantów, naukowców i pracowników administracji.