O stypendium mogą ubiegać się studenci KUL, którzy:
- są zarejestrowani na kierunku studiów stacjonarnych/niestacjonarnych pierwszego, drugiego, trzeciego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich (z wyjątkiem studiów podyplomowych);
- będą w momencie wyjazdu co najmniej na drugim roku studiów pierwszego stopnia. Osoby aplikujące na ostatnim roku studiów I stopnia mogą wyjechać na częściowe studia zagraniczne w następnym roku akademickim pod warunkiem, że podejmą studia II stopnia w KUL;
- znają dobrze właściwy język obcy (wymagany poziom dla większości uczelni to B1 lub B2);
- mają średnią ocen ze wszystkich semestrów aktualnego etapu studiów co najmniej 3,5;
- ubiegają się o wyjazd do uczelni i na kierunek studiów, z którym istnieje podpisana umowa w ramach programu Erasmus+;
- nie przebywają w momencie wyjazdu na urlopie dziekańskim, naukowym lub zdrowotnym.
W ramach programu Erasmus+ studenci mają możliwość wyjazdu na studia i/lub praktykę za granicą na okres nieprzekraczający łącznie 12 miesięcy w każdym cyklu studiów (licencjackich/magisterskich/doktoranckich), niezależnie od rodzaju mobilności (studia i/lub praktyka) i liczby wyjazdów.
Studenci studiów jednolitych magisterskich mają możliwość wyjazdu na studia i/lub praktykę na okres do 24 miesięcy łącznie w trakcie całych studiów.
O stypendium nie mogą ubiegać się studenci, którzy otrzymali negatywną opinię zagranicznej uczelni przyjmującej w związku z wcześniejszą mobilnością w ramach programu Erasmus+.