Kurs roczny
Kurs odpowiedni dla osób, które pragną zdobyć lub udoskonalić sprawności językowe i pogłębić znajomość polskiej historii i kultury. Polecany szczególnie osobom, dla których znajomość języka polskiego jest niezbędna do podjęcia studiów lub pracy w Polsce.
Zajęcia odbywają się w małych grupach, na kilku poziomach zaawansowania językowego (przydzielamy do grup na podstawie testu plasującego i rozmowy w j. polskim, jakie organizujemy indywidualnie z każdym kandydatem przed startem kursu).
Lektorzy naszej Szkoły to doskonali specjaliści, absolwenci filologii polskiej ze specjalizacją w nauczaniu języka polskiego jako obcego lub studiów podyplomowych w tej dziedzinie. Wśród nich znajdują się również doświadczeni pracownicy naukowi Instytutu Filologii Polskiej KUL oraz poloniści lubelskich szkół. Większość naszych lektorów może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka polskiego jako obcego.
Nasi pracownicy to także certyfikowani egzaminatorzy języka polskiego jako obcego, w tym osoby uprawnione do pełnienia funkcji przewodniczących komisji egzaminacyjnych. Ich bogate doświadczenie zawodowe obejmuje nie tylko długoletnią pracę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, ale także udział w prestiżowych stażach lektorskich na renomowanych uczelniach europejskich w ramach programu Erasmus+ oraz w szkołach amerykańskich.
Lektorzy naszej Szkoły wyróżniają się ogromnym doświadczeniem w pracy z grupami wielokulturowymi i wielonarodowymi. To cenne doświadczenie zdobywają również prowadząc kursy dla uchodźców we współpracy z „Caritas Archidiecezji Lubelskiej”. Ich kompetencje obejmują zarówno głęboką wiedzę merytoryczną, jak i doskonałe umiejętności pedagogiczne, co sprawia, że nauka pod ich okiem jest efektywna, inspirująca i pełna pasji. Jeśli chcesz bliżej poznać nasz zespół - kliknij tutaj.
Wykłady towarzyszące wszystkim naszym kursom prowadzą znani pracownicy naukowi KUL oraz lubelskich uczelni - specjaliści w swoich dziedzinach, gwarantujący najwyższy poziom kształcenia.
Struktura kursu
-
Start kursu: październik
-
Długość trwania: dwa semestry (możliwe jest zapisanie się tylko na jeden semestr)
-
Liczba godzin tygodniowo: 22-24
-
Zakres zajęć:
-
Rozumienie ze słuchu
-
Rozumienie tekstu pisanego
-
Gramatyka
-
Mówienie
-
Pisanie
-
Wykłady z historii Polski, polskiej sztuki i ważnych zagadnień społecznych
-
Harmonogram
-
Semestr zimowy: początek października – koniec stycznia
-
Semestr letni: połowa lutego – początek czerwca
Dodatkowe atrakcje
W ramach opłaty rocznej proponujemy kursantom zwiedzanie atrakcji Lublina oraz 2 wycieczki autokarowe.
- W pierwszych dniach kursu organizujemy wyjazd jednodniowy do Kazimierza Dolnego, urokliwego miasteczka na Lubelszczyźnie.
- Zwiedzanie innego atrakcyjnego zakątka Polski (np. Zamość, wpisany na listę Dziedzictwa UNESCO) proponujemy zazwyczaj w przerwie międzysemestralnej lub na początku drugiego semestru.
Kursanci uczestniczą też w imprezach integracyjnych, wyjściach na spektakle teatralne, koncerty i imprezy kulturalne.
Szczegóły bieżącego naboru
Aby poznać informacje szczegółowe odnoście bieżącej rekrutacji, w tym cennik - kliknij tutaj
Rekrutacja
Studenci mogą zapisać się na kurs trwający semestr lub cały rok - poprzez wypełnienie formularza aplikacyjnego (dostępny tutaj - kliknij).