Aktualności / Wydarzenia
Studenci o swojej codzienności i pasjach – poznaj podcast „Nie tylko studia”
Podcast „Nie tylko studia” stworzony przez Akademickie Studio Filmowe KUL, to przestrzeń na przedstawienie szerszej publiczności naszych koleżanek i kolegów z uczelni.
Tworzymy całkiem zgraną ekipę i gdy jesteśmy razem, powstają najbardziej pozytywne oraz szalone rzeczy. Ta produkcja to dla nas szansa na zdobycie nowego doświadczenia. Nie mamy stałych, sztywno ustalonych duetów prowadzących, dzięki czemu każdy może spróbować się w tej roli.
- To tutaj pierwszy raz miałam do czynienia z wyzwaniem prowadzenia rozmów przed kamerą z osobami, których osobiście nie znam zbyt dobrze albo wcale. To trudna sztuka, ale jestem wdzięczna, że mogę się w tym sprawdzić i zdobywać cenne umiejętności dziennikarskie, a także poznawać nowych ludzi – mówi Anna Dymek, studentka II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, jak również jedna z prowadzących podcast.
Gośćmi podcastu są studenci KUL z różnych kierunków, którzy dzielą się z nami tym, co robią, jakie projekty realizują i jak się rozwijają. Zgodnie z nazwą programu, rozmowy dotyczą oczywiście nie tylko studiowania. Format ten świetnie przybliża codzienne życie, pasje i ciekawe działania naszych studentów.
-To są historie ludzi, którzy - mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka są tacy jak wszyscy - studiują, chodzą na wykłady, ale okazuje się, że poza tym mają interesujące pasje, którymi chcą się z nami podzielić – opowiada Tomasz Szmaglinski z III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, także prowadzący „Nie tylko studia”. Zdaniem członków ASF KUL takie przedstawienie kogoś światu może też otworzyć mu nowe drzwi, bo istnieje „ryzyko”, że zostanie zauważony poza uczelnią.
Podczas „kręcenia” podcastu dużo się dzieje. Tego nie widać w kamerze, ale do powstania jednego odcinka potrzeba sztabu osób, które przy okazji tworzą atmosferę na planie.
-Takie nagrania to też świetny czas na integrację nas, jako członków Akademickiego Studia Filmowego - mówi Julia Sroczyk, prezes ASF KUL. - Często nie możemy opanować śmiechu przez jakiś żart, ale dzięki temu rozluźniamy atmosferę. Dla niektórych gości zaproszenie do naszego programu, to pierwszy raz w takiej roli, więc staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki. Liczymy, że nasz humor, pozytywne nastawienie udzieli się także im i pomoże pożegnać stres - dodaje z uśmiechem.
Choć podcast „Nie tylko studia” jest czymś z innej bajki w porównaniu do flagowego programu ASF KUL - „Studenckiej Dychy”, to skład realizacyjny się nie zmienia. - O to chodzi, bo gdybyśmy się rozdzielili, to już nie byłoby to samo. Staramy się być całym zespołem i wspierać się nawzajem - kończy Ania Dymek, zapraszając nie tylko do śledzenia działalności ASF KUL, ale także do współtworzenia tej organizacji.
Jeśli chcesz dołączyć do ekipy Akademickiego Studia Filmowego KUL, napisz na adres: amis.kul.2024@gmail.com lub odezwij się na Instagramie @asf_kul.