Stypendia BioLAB dla studentów i uczestników Szkoły Doktorskiej nauk biologiczno-chemicznych i medycznych

 

I. Informacja o Programie

 

Program BioLAB umożliwia odbycie rocznego stażu badawczego w laboratorium znajdującym się w jednej z czterech wymienionych poniżej instytucji w USA studentom i studentkom studiów magisterskich oraz doktoranckich nauk biologiczno-chemicznych i medycznych:
University of Virginia, Charlottesville
University of Chicago, Chicago
University of Texas Southwestern Medical Center, Dallas
Oklahoma Medical Research Foundation, Oklahoma City.

 

Podczas stażu studenci i studentki prowadzą samodzielne badania w nowoczesnych laboratoriach, których wyniki często są publikowane w recenzowanych czasopismach naukowych. Oprócz tego biorą aktywny udział w życiu amerykańskiej uczelni, uczestniczą w seminariach, wykładach gościnnych oraz poznają amerykańską kulturę. W niektórych przypadkach mają również możliwość wykorzystania wyników badań do pracy magisterskiej/doktorskiej w uczelni macierzystej.

Program jest dedykowany zarówno studentom i studentkom posiadającym polskie obywatelstwo jak i studentom i studentkom międzynarodowym, którzy ukończyli studia I stopnia w polskiej uczelni.


Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej Programu BioLAB: WERSJA PL – https://fulbright.edu.pl/biolab/, WERSJA EN – https://fulbright.edu.pl/biolab-program/.

 

II. Spotkania informacyjne
W trakcie trwania naboru odbędą się spotkania stacjonarne z założycielem Programu – prof. Zygmuntem Derewendą (University of Virginia) oraz gośćmi - prof. Agnieszka Urban-Świątecką (University of Virginia), prof. Łukasz Joachimiak (UT Southwestern Medical Center) oraz dr hab. Paweł Stączek (Uniwersytet Łódzki) w różnych miejscach w Polsce.

Dodatkowo planowane są spotkania online, w których udział weźmie Kierowniczka Programu, Patrycja Donaburska - oraz stypendyści/-stki obecnie biorący udział w Programie. Wszystkie informacje o spotkaniach są na bieżąco uaktualniane na podlinkowanej stronie internetowej.

 

III. Pytania dotyczące stypendium w Komisji Fulbrighta

Pytania dotyczące uczestnictwa w programie prosimy kierować bezpośrednio do Kierowniczki Programu z Komisji Fulbrighta, pani Patrycji Donaburskiej, e-mail: patrycja.donaburska@fulbright.edu.pl

 

IV. Osoba do kontaktu na KUL

Dr Kamil Dębiński, Dział Współpracy Międzynarodowej, Sekcja Mobilności Akademickiej, Konwikt, pokój 78. E-mail: kamil.debinski@kul.pl, tel. +48 81 445 40 24.