Typhlo&Tactus Competition w Lublinie

Od prawie trzydziestu lat organizowany jest międzynarodowy konkurs na książkę dotykową dla niewidomych dzieci „Typhlo&Tactus Competition”. Konkurs jest niezwykle prestiżowy, ma charakter biennale i do tej pory był organizowany m.in. w Belgii, Francji oraz Włoszech. W tym roku jego zwycięzców poznamy w Polsce, a uczestników z 23 krajów, w tym po raz pierwszy z Ukrainy, będziemy gościć w Lublinie od 5 do 8 października 2024.

Typhlo&Tactus to konkurs promujący książki z dotykowymi ilustracjami dla niewidomych dzieci. Celem projektu, który narodził się w 1999 roku, jest stwarzanie osobom niewidomym możliwości uczestnictwa w życiu kulturalnym. Polska uczestniczy w tym międzynarodowym projekcie od 2005 roku.

Partnerem konkursu jest KUL CAN: Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością.