22 października 2020
dr hab. Tomasz Rokosz
Pieśń i obrzęd. Próba rekonstrukcji modelu ludowego obrzędu (wykład dla pracowników i studentów w Instytucie Sztuki Przykarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka w Ivano-Frankivsku, Ukraina)
20 listopada 2020
dr Kinga Strycharz-Bogacz
Muzyczne przekazy kolęd i pastorałek zachowane w źródłach pisanych i w żywej tradycji polskich śpiewów religijnych (wykład dydaktyczny w ramach Ogólnopolskich Warsztatów „Staropolskie kolędowanie”; Organizator: Ośrodek Kultury i Sztuki – Resursa Obywatelska, Radom)
19 marca 2022
ks. dr Michał Jędrzejski
O pewnym kantorze z Lipska, czyli duchowość kantat Jana Sebastiana Bacha (Prelekcja dla studentów Instytutu Wyższych Studiów Teologicznych w Częstochowie).
24 października 2022
mgr Piotr Chyryk
Piękno przyrody skrzypcami romantyków malowane (prelekcja o muzyce Lipińskiego i Wieniawskiego w ramach projektu dydaktyczno-artystycznego "Eko-misja kultury czyli ośmiu wspaniałych lubelskiego Czechowa" realizowanego jako zadanie publiczne współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach konkursu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”). Organizator: Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej i Twórczości Teatralnej EduArtte. Miejsce wydarzenia: Sala widowiskowa Dzielnicowego Domu Kultury SM „Czechów”).
7 listopada 2022
dr Mariusz Wiktorowski
Liryczna podróż ku wyżynom piękna (prelekcja o muzyce Szymanowskiego i Karłowicza w ramach projektu dydaktyczno-artystycznego "Eko-misja kultury czyli ośmiu wspaniałych lubelskiego Czechowa" realizowanego jako zadanie publiczne współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach konkursu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”). Organizator: Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej i Twórczości Teatralnej EduArtte. Miejsce wydarzenia: Biblioteka Kameralna i Pracownie „Miniatura” Domu Kultury „3D-trzy przestrzenie kultury” SM „Czechów”).
14 listopada 2022
dr Andrzej Gładysz
Natura dźwiękiem namalowana (prelekcja o muzyce Paderewskiego i Nowowiejskiego w ramach projektu dydaktyczno-artystycznego "Eko-misja kultury czyli ośmiu wspaniałych lubelskiego Czechowa" realizowanego jako zadanie publiczne współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach konkursu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”. Organizator: Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej i Twórczości Teatralnej EduArtte. Miejsce wydarzenia: Kościół NMP Nieustającej Pomocy w Lublinie.
21 listopada 2022
dr Kinga Strycharz-Bogacz
Romantyczna podróż w krainę z lat młodości (prelekcja dotycząca inspiracji ludowych w twórczości Chopina i Moniuszki w ramach projektu dydaktyczno-artystycznego "Eko-misja kultury czyli ośmiu wspaniałych lubelskiego Czechowa" realizowanego jako zadanie publiczne współfinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach konkursu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”). Organizator: Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej i Twórczości Teatralnej EduArtte. Miejsce wydarzenia: Sala wykładowa i Aula Szkoły „Bobolanum” przy Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie)
28-29 listopada 2022
dr Andrzej Gładysz
mgr szt. muz. Alesia Aleksandrowicz
mgr Magdalena Jemioła
dr hab. Miłosz Aleksandrowicz
Polska oczami Marii Konopnickiej w zbiorze „Cztery pory roku. Śpiewnik dla dzieci” Zygmunta Noskowskiego (audycja dydaktyczno-muzyczna dla uczniów szkół podstawowych. Organizator: Fundacja Potulicka w Wojnowie. Miejsce wydarzenia: Szkoła Podstawowa im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nakle n. Notecią, Szkoła Podstawowa im Komisji Edukacji Narodowej w Strzelewie, Szkoła Podstawowa im. Dzieci Potulic w Potulicach).
26 maja 2023
ks. dr Michał Jędrzejski
The History of the Relationships between Jewish and Catholic Music
Prelekcja w Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich im. Abrahama J. Heschela KUL
Ostatnia aktualizacja: 23.01.2024, godz. 09:53 - Miłosz Aleksandrowicz