Boże Narodzenie 2024
„Podnieś rękę, Boże Dziecię,
błogosław Ojczyznę miłą,
w dobrych radach,
w dobrym bycie
wspieraj jej siłę swą siłą;
dom nasz i majętność całą,
i wszystkie wioski z miastami!”
Niech Miłość Boga do Człowieka
płynąca z Betlejem
napełnia Wszystkich Państwa pokojem, radością i wzajemnym szacunkiem.
Zdrowia i wszelkiej pomyślności w 2025 roku
składa całej wspólnocie
W imieniu Kolegium Dziekańskiego
Wydziału Nauk Społecznych KUL
Dr hab. Arkadiusz Jabłoński, prof. KUL
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych
Odznaczenia państwowe dla pracowników WNS
W dniu 17 grudnia 2024 r. odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych pracownikom KUL. W imieniu Prezydenta RP dekoracji dokonał Andrzej Dera Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W gronie odznaczonych osób znajdują się również pracownicy naszego Wydziału:
Medal Komisji Edukacji Narodowej:
- Pani dr Anna Szachoń-Pszenny
Medal Srebrny za Długoletnią Służbę:
- Pani dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL
Medal Brązowy za Długoletnią Służbę:
- Ks. dr Tomasz Adamczyk
- Pan dr Krzysztof Jurek
- Pan dr Andrzej Szabaciuk
Serdecznie gratulujemy!
Uroczyste spotkanie Komisji ds. działalności badawczej i dydaktycznej WNS
W dn. 13.12.2024 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Komisji ds. działalności badawczej i dydaktycznej Wydziału Nauk Społecznych KUL, połączone ze spotkaniem opłatkowym, w którym uczestniczyli również pracownicy Sekretariatu WNS. Na spotkaniu, oprócz omówienia dalszych planów i działań, Dziekan WNS, dr. hab. Arkadiusz Jabłoński, prof. KUL wręczył również m. in. Nagrody Rektorskie wyróżnionym członkom Komisji oraz pracownikom Sekretariatu WNS.
17-18.12.2024 r. - XLI Dni Praw Człowieka Praca socjalna w perspektywie praw człowieka
Katedra Praw Człowieka i Pracy Socjalnej Instytutu Nauk Socjologicznych WNS KUL
i Odział Lubelski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zapraszają na XLI Dni Praw Człowieka Praca socjalna w perspektywie praw człowieka. Dni otworzą 17 grudnia o godz.14.00 Dziekan Wydziału Nauk Społecznych KUL, dr hab. Arkadiusz Jabłoński, prof. KUL i Dyrektor Instytutu Nauk Socjologicznych KUL, Ks. dr hab. Maciej Hułas, prof. KUL. Szczegółowy program Dni na plakacie.
XLI Dni Praw Człowieka Praca socjalna w perspektywie praw człowieka 17-18 grudnia 2024 r. KUL, Collegium Jana Pawła II, C-1031.
9-11.12.2024 r. IX Konferencja "Choroby rzadkie nie tylko w programie nauczania"
W dniach 9-11 grudnia 2024 r. w KUL odbędzie się IX Konferencja "Choroby rzadkie nie tylko w programie nauczania" organizowana przez Katedrę Pedagogiki Specjalnej Instytutu Pedagogiki WNS KUL. W ramach konferencji odbędą się wystąpienia i wernisaż wystawy prac dzieci-pacjentów Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie i ich rodziców pt. "Świat dzieci z chorobami rzadkimi w obrazach" oraz warsztaty. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału zarówno w sesji plenarnej online, jak i w wernisażu wystawy (10 grudnia) oraz warsztatach (11 grudnia) prowadzonych stacjonarnie w Lublinie (wszelkie aktualne informacje dostępne są na stronie Katedry Pedagogiki Specjalnej Instytutu Pedagogiki KUL: https://www.kul.pl/katedra-pedagogiki-specjalnej,1843.html).
Szczegółowy program i linki do sesji online na plakacie Konferencji (zaleca się korzystanie podczas połączenia z aplikacji Teams lub przeglądarek: Chrome i Opera, w przypadku innych przeglądarek mogą wystąpić problemy techniczne).
Serdecznie zapraszamy!
Wizyta w HQ Multinational Division Centre, Székesfehérvár, Węgry
Prodziekan WNS, dr hab. Wojciech Gizicki, prof. KUL przebywał w dn. 25-29 listopada br. w HQ Multinational Division Centre, Székesfehérvár, Węgry. Podczas pobytu, realizowanego w ramach programu Erasmus + miał okazję zapoznać się m.in. ze strukturą Dywizji, specyfiką pracy oficerów, w tym z Sił Zbrojnych RP. W Budapeszcie spotkał się także z Ambasadorem RP Panem Sebastianem Kęćkiem, wspominając m.in. o Centrum Badań nad Dyplomacją KUL.
Medal Prezydenta Miasta Lublin dla INoPiA KUL
Z okazji Jubileuszu 15-lecia działalności, w uznaniu za szczególne zasługi w obszarze nauk politycznych oraz wkład w życie społeczne miasta i regionu, z podziękowaniem za umacnianie pozycji Lublina jako silnego ośrodka akademickiego, Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL otrzymał Medal Prezydenta Miasta Lublin!
Serdecznie gratulujemy!
Powołanie Pełnomocników Dziekana WNS oraz Koordynatorów kierunków
W dniu 22.11.2024 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji ds. działalności badawczej i dydaktycznej Wydziału Nauk Społecznych KUL, podczas której Dziekan WNS wręczył powołania na pełnomocników i koordynatorów kierunków prowadzonych na Wydziale Nauk Społecznych KUL. Podczas posiedzenia Dziekan WNS przedstawił roczny plan działań związany ze wspólnymi inicjatywami Wydziału w zakresie badań, edukacji i promocji.
Pełnomocnicy Dziekana WNS:
- dr Alina Betlej Pełnomocnik Dziekana ds. relacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym
- dr Marta Buk-Cegiełka Pełnomocnik Dziekana ds. współpracy ze szkołami i placówkami oświatowymi
- dr Agnieszka Marek Pełnomocnik Dziekana ds. kontaktów międzynarodowych oraz współpracy z uczelniami katolickimi
- dr Joanna Szegda Pełnomocnik Dziekana ds. komunikacji i promocji
27.11.2024 r. Jubileusz 15-lecia Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL
Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL świętuje w tym roku Jubileusz 15-lecia swojej działalności. Z tej okazji zapraszamy do udziału w uroczystościach jubileuszowych, a także kolejnej edycji Forum Obywatelskiego: Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Wartości, priorytety i wyzwania współczesnego świata”.
Konferencja połączona z jubileuszem jest organizowana przez Fundację Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Centrum Badań Porównawczych nad Procedurami Prawnymi UMCS, Samorząd Doktorantów KUL oraz Uczelniany Samorząd Studentów KUL.
Wydarzenie rozpocznie się w dniu 27 listopada 2024 r. o godz. 09.20 w sali CTW-113.
27-29.11.2024 r. Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Wartości, priorytety i wyzwania współczesnego świata” w ramach cyklu Forum Obywatelskiego
W dniach 27-29.11.2024 roku w murach lubelskich uczelni: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Wartości, priorytety i wyzwania współczesnego świata” w ramach cyklu Forum Obywatelskiego. Dodatkowo w tym roku połączona jest z uroczystościami 15-lecia Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL.
Organizatorami Wydarzenia są: Fundacja Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Centrum Badań Porównawczych nad Procedurami Prawnymi UMCS, Samorząd Doktorantów KUL oraz Uczelniany Samorząd Studentów KUL.
Partnerami merytorycznymi wydarzenia są: Fundacja Kierunek Polska, Fundacja Instytut Współpracy Nauki i Biznesu, Fundacja Rozwoju Europy Środkowo-Wschodniej oraz Fundacja Instytut Bezpieczeństwa Narodowego.