Najnowszy numer Newslettera Instytutu Nauk o Polityce i Administracji
![]() |
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru newslettera Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL
>>>NEWSLETTER<<<
Życzymy Państwu miłej lektury! |
Seminarium „Unia Europejska w 2025 roku: stan, wyzwania, perspektywy”
23 styczna na KUL odbyło się seminarium „Unia Europejska w 2025 roku: stan, wyzwania, perspektywy”. w trakcie seminarium omówiono najważniejsze wyzwania stojące przez Unią Europejską. Wydarzenie otworzyła Dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka, prof. KUL, zaś spotkanie poprowadził dr hab. Tomasz Stępniewski, prof. KUL - kierownik Katedry Teorii Polityki i Studiów Wschodnich. W wydarzeniu udział wzięli także:
- dr Kinga Schlesinger, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce
- dr Andrzej Dumała, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie/ ekspert Team Europe Direct Komisji Europejskiej
- dr Marlena Gołębiowska, Katolicki Uniwersytet Lubelski / Instytut
Europy Środkowej - dr Piotr Womela, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce
Seminarium było połączone z promocją książki dr Kingi Schlesinger pt. „Partie skrajnie prawicowe w Unii Europejskiej wobec integracji europejskiej w latach 1992-2004”, wydanej przez Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie w 2024 roku.
Wydarzenie zorganizowali: Katedra Teorii Polityki i Studiów Wschodnich Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Team Europe Direct przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Lublin i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra”
![]() |
![]() |
![]() |
XVII Forum Polska-Ukraina
Prof. Tomasz Stępniewski wziął udział w XVII Forum Polska-Ukraina, które odbyło się w Kijowie w dniach 16–18 stycznia 2025 roku. Organizatorem Forum była Fundacja Stefana Batorego z Polski we współpracy z Fundacją Odrodzenie z Kijowa. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 60 uznanych badaczy, analityków i publicystów z Polski i Ukrainy.
![]() |
![]() |
Seminarium „Unia Europejska w 2025 roku: stan, wyzwania, perspektywy”
Katedra Teorii Polityki i Studiów Wschodnich Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Team Europe Direct przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Lublin i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra” zapraszają na seminarium pt. „Unia Europejska w 2025 roku: stan, wyzwania, perspektywy”, 23 stycznia 2025 roku, Lublin, KUL, sala CTW-219 Centrum Transferu Wiedzy o godz. 14.10-15.50.
Seminarium będzie połączone z promocją książki dr Kingi Schlesinger pt. „Partie skrajnie prawicowe w Unii Europejskiej wobec integracji europejskiej w latach 1992-2004”, Instytut Studiów Politycznych
Polskiej Akademii Nauk, Warszawa 2024.
Nowy numer Newslettera Instytutu Nauk o Polityce i Administracji
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru newslettera Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL
Życzymy Państwu miłej lektury!
Wręcznie odznaczeń państwowych pracownikom Instytutu
17 grudnia 2024 r. pracownicy Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL otrzymali wysokie odznaczenia państwowe. Prof. KUL dr hab. Beata Piskorska, pełniąca funkcję prorektora ds. studentów i umiędzynarodowienia otrzymała srebrny medal za
długoletnią i wzorową służbę, a dr Andrzej Szabaciuk medal brązowy. Z kolei dr Anna Szachoń-Pszenny - medal Komisji Edukacji Narodowej.
Serdecznie gratulujemy!
Seminarium naukowe „Tarcza Wschód: Wpływ wojny Rosji z Ukrainą na bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO i Unii Europejskiej"
Medal Prezydenta Miasta Lublin dla INoPiA KUL
Z okazji Jubileuszu 15-lecia działalności, w uznaniu za szczególne zasługi w obszarze nauk politycznych oraz wkład w życie społeczne miasta i regionu, z podziękowaniem za umacnianie pozycji Lublina jako silnego ośrodka akademickiego, Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL otrzymał Medal Prezydenta Miasta Lublin!
Serdecznie dziękujemy!
Jubileusz 15-lecia Instytutu Nauko Polityce i Administracji KUL
W dniach 27-29 listopada 2024 r. miał miejsce Jubileusz 15-lecia Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL. Uroczystość została połączona z czwartą edycją Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Wartości, priorytety i wyzwania współczesnego świata”, odbywającej się w ramach cyklu Forum Obywatelskie. Ton dyskusji nadał gość specjalny konferencji, były ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki z wykładem „Między demokracją a bezpieczeństwem - dylematy Europy Środkowej XXI wieku". Merytoryczne i ciekawe dyskusje toczyły się w łącznie dziesięciu panelach, oscylujących wokół kwestii istotnych dla współczesnego świata.
Czytaj dalej...