1. W razie niezdania egzaminu (czyli uzyskania na egzaminie oceny niedostetecznej) studentowi przysłguje prawo do zdawania jednego egzaminu poprawkowego z każdego niezdanego przedmiotu. Zasada ta jest stosowana również do lektoratów, wykładów i konwersatoriów kończących się zaliczeniem na ocenę.

 


2. Na wniosek studenta, który zgłasza zastrzeżenia co do bezstronności egzaminatora lub przebiegu egzaminu, dziekan może zarządzić ustny egzamin komisyjny.
Wniosek musi być złożony w ciągu 3 dni od daty ogłoszenia wyniku egzaminu.
Egzamin odbywa się zazwyczaj w ciągu 3 dni od daty złożenia wniosku.

 

Skład komisji przeprowadzającej egzamin:
- dziekan, jako przewodniczący,
- egzaminator powołany przez dziekana,
- nauczyciel akademicki przeprowadzający poprzedni egzamin,
Dodatkowo - na wniosek studenta:
- opiekun roku
- przedstawiciel Uczelnianego Samorządu Studenckiego KUL (np. Rzecznik Praw Studenta, lub członek Parlamentu - w tych sprawach proszę kontaktować się mailem lub osobiście, (kontakt e-mail: rps@kul.pl lub uss@kul.pl)

W przypadku podtrzymania oceny niedostatecznej student nie może ubiegać się o warunkowe podjęcie studiów, ani o powtarzanie przedmiotu. Może ubiegać się jedynie o powtarzanie semestru (roku).

 


3. Warunkowe podjęcie studiów polega na tym, że student kontynuuje studia na kolejnym semestrze, zobowiązany jest jednak do zdania egzaminu warunkowego (o egzamin warunkowy składa się podanie do dziekana w przypadku niezdania egzaminu poprawkowego).

 

  • Na studiach licencjackich (pierwszego stopnia) student może uzyskać zgodę na warunkowy wpis nie więcej niż jeden raz.
  • Na studiach magisterskich (drugiego stopnia) student może uzyskać zgodę na warunkowy wpis nie więcej niż jeden raz.
  • Na jednolitych studiach magisterskich student może uzyskać zgodę na warunkowy wpis nie więcej niż dwa razy.

 

4. W przypadku przekraczającej 30% liczby godzin nieusprawiedliwionej nieobecności studenta na zajęciach prowadzący może odmówić zaliczenia przedmiotu lub nie dopuścić studenta do egzaminu. W takim wypadku student otrzymuje dwóję dziekańską, w odniesieniu do której nie przysługuje egzamin ani zaliczenie poprawkowe.

 

5. Wykaz egzaminów i zaliczeń oraz ich zakres i formę określa dokumentacja programowa z uwzględnieniem wytycznych właściwej komisji (Karta Przedmiotu).

 

6. Zgodę na powtarzanie przedmiotu można uzyskać nie więcej niż trzy razy w czasie studiów I stopnia, nie więcej niż dwa razy w czasie studiów II stopnia i nie więcej niż cztery razy w czasie studiów jednolitych magisterskich. (Nie dotyczy I semestru)

 

7. Student może uzyskać pozwolenie na powtarzanie semestru jeden raz w czasie studiów I stopnia, jeden raz w czasie studiów II stopnia oraz dwa razy w czasie studiów jednolitych magisterskich.

 

8. Studentowi powtarzającemu semestr nie może być udzielona zgoda na powtarzanie przedmiotu.

Autor: Eryk Wasilewski
Ostatnia aktualizacja: 02.07.2024, godz. 23:42 - Eryk Wasilewski