Pracownicy Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji współpracują z wieloma ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą, m.in.:
- Od 2002 r. Katedra Prawa UE oraz od 2009 r. Katedra Prawa Międzynarodowego i Amerykańskiego współpracują z Fundacją Instytut na Rzecz Państwa Prawa prowadząc badania w obszarze prawa migracyjnego i uchodźczego. Aktywność ta ma zarówno wymiar naukowy, jak i praktyczny (udział w pracach Lubelskiej Regionalnej Sieci Wsparcia Imigrantów), służy wspieraniu i promowaniu zarówno zmian w prawie, jak i przemian mentalnych oraz asymilacji uchodźców i migrantów w polskim społeczeństwie.
- Od 2009 roku Katedra Prawa Wyznaniowego uczestniczy w projekcie EUREL (Religions in Europe) realizowanym przez DRES (Droit, Religion, Entréprise et Société), we współpracy z CNRS (Centre national de la recherche scientifique) i Uniwersytetem Roberta Schumana w Strasburgu. Istotą projektu jest prowadzenie studiów porównawczych na poziomie europejskim w zakresie statusu prawnego, instytucjonalnego oraz kulturowego religii.
- Od 2010 roku Katedra Finansów i Prawa Finansowego jest włączona w działalność ogólnopolskiej Sieci Naukowej "Tworzenie i stosowanie prawa podatkowego przez jednostki samorządu terytorialnego", którą współtworzy wraz z analogicznymi katedrami Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
- Od 2012 roku Instytut Administracji współpracuje z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetem w Białymstoku w ramach inicjatywy „Polska sieć naukowa - Badania naukowe i prace rozwojowe na rzecz realizacji zrównoważonego rozwoju”
- W 2014 roku w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II została podpisana umowa konsorcjum naukowo-przemysłowego "Bezpieczeństwo gospodarcze Polski"
- W 2015 roku zainaugurowana została działalność w ramach sieci European Research Network KULTAX. Obok KUL (reprezentowanej przez Katedrę Finansów i Prawa Finansowego) utworzyły ją Uniwersytety: w Ołomuńcu (Czechy), Trnavie (Słowacja), Debreczynie (Węgry), Cluj-Napoca (Rumunia) oraz Tbilisi (Gruzja). Celem sieci naukowej jest: - podejmowanie wspólnych badań naukowych w zakresie prawa podatkowego i finansów publicznych; - wspólne występowanie z wnioskami o granty międzynarodowe; - organizowanie wspólnych sympozjów i konferencji naukowych; - wymiana nauczycieli akademickich oraz studentów.
zestawienie aktualizowane na bieżąco...
Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015, godz. 20:34 - Marta Ordon