Humanistyka cyfrowa - wiedza z widokiem na przyszłość!
To hasło odzwierciedla nasze cele i marzenia.
Obserwujemy rzeczywistość, która nas otacza. Przyglądamy się zjawiskom obecnym tu, obok nas, ale i tym, które są obecne w cyberprzestrzeni.
To ważne, gdyż dziś świat nie poradzi sobie bez humanisty, człowieka wrażliwego, uważnego, pokazującego, że tak naprawdę wszystko, co robimy, czynimy z myślą o dobru drugie człowieka.
Humanista cyfrowy musi posiadać dużo kompetencji i umiejętności, ale przede wszystkim powinien być otwarty na potrzeby innych i tworzyć takie dzieła, treści i wszelkiego rodzaju wytwory, które ochronią nieprzygotowanych, dadzą radość potrzebującym i polepszą, a może poprawią to, co wymaga poprawy.
Dlatego studia przygotowują do:
- potrzeb nowoczesnego rynku pracy, kształcąc zarówno w zakresie kompetencji humanistycznych jak i zaawansowanej znajomości technologii cyfrowych,
- funkcjonowania w świecie cyfrowym, w którym Absolwent, profesjonalnie wprowadza i rozpoznaje zasady komunikacji społecznej, potrafi pracować w zespole, zna prawo autorskie, pracę z różnymi typami mediów, a także warunki gwarantujące bezpieczeństwo w sieci i reguły (info)etyki.
Nasze zalety:
a/ wśród wykładowców jest grono świetnych praktyków, którzy jeśli wprowadzają w tajniki wiedzy dziennikarskiej to wiedzą, co czynią - bo pracowali przez długie lata jako zawodowi redaktorzy radiowi lub prasowi, jeśli uczysz się autoprezentacji, to uczy Cię znakomity praktyk nad praktykami, przed którym światowe sceny się otwierały, jeśli uczysz się grafiki - to znaczy, że spotkałaś/-łeś specjalistę nie z tej ziemi, jeśli uczą Cię edytorstwa cyfrowego - to po prostu są to najlepsi w Polsce specjaliści :) i tak dalej, i tak dalej...
b/ jesteśmy młodym kierunkiem, ale naładowani pozytywną energią potrafiliśmy zorganizować konferencje i seminaria naukowe, organizujemy wyjazdy do ważnych instytucji zajmujących się różnymi aspektami naszej dziedziny, wydajemy publikacje i liczymy na więcej,
c/ otwieramy się na młodych i kreatywnych ludzi, bardzo chętnie pokazujemy ich prace, pasje i zaangażowanie, zachęcamy do działania m.in. w czasie Dni Humanistyki Cyfrowej i Lubelskiego Festiwalu Nauki, a nawet zabieramy na warsztaty do lubelskich szkół, aby tam mogli dzielić się wiedzą.
Ostatnia aktualizacja: 29.09.2024, godz. 14:11 - Monika Szabłowska-Zaremba