KONKURS - Zaprojektuj klomb w historycznym Parku Izabeli Czartoryskiej w Puławach!

W ramach współpracy kierunku Architektura Krajobrazu KUL z Muzeum Czartoryskich w Puławach,
serdecznie zapraszamy Studentki i Studentów Architektury krajobrazu KUL do udziału w KONKURSIE
na projekt klombu w historycznym parku księżnej Izabeli Czartoryskiej w Puławach
.
Konkurs jest częścią obchodów 280 rocznicy jej urodzin oraz 220 rocznicy wydania książki
"Myśli różne o sposobie zakładania ogrodów".
 
Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie klombu w centralnej części parku, pomiędzy Domem Gotyckim a Świątynią Sybilli. Projekt powinien powstać na podstawie projektów i opisów klombów zawartych w książce Izabeli Czartoryskiej "Myśli różne o sposobie zakładaniu ogrodów". Książka dostępna jest w całości pod linkiem:
https://cyfrowe.mnk.pl/dlibra/publication/22231/edition/21941/content
Wybrane rysunki klombów w załączniku.

Projekt klombu należy dostosować do lokalizacji, skali przestrzeni, warunków siedliskowych oraz współcześnie dostępnych roślin.

W konkursie mogą wziąć udział osoby indywidualne oraz zespoły. Przewidziane są nagrody ufundowane przez Muzeum Czartoryskich w Puławach oraz Architekturę Krajobrazu KUL. Wszystkie projekty zostaną zaprezentowane podczas konferencji w Pałacu w Puławach w dniu 6 czerwca 2025 r. Najlepszy projekt zostanie zrealizowany na terenie Parku.
Termin oddania prac: 19 maja 2025 r.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie zapraszamy na wizję terenową w dniu 4 kwietnia 2025 r. (piątek), wyjazd busem z Kampusu KUL na Poczekajce o godz. 8:00; powrót ok. 13:00; koszty przejazdu pokrywa KUL. Prosimy o zgłaszanie chęci udziału w konkursie i wizji terenowej do dnia 21 marca 2025 na adres: marek.solski@kul.pl.

Opiekę merytoryczną nad konkursem i konsultacje zapewniają:
dr hab. Ewa Trzaskowska, prof. KUL, dr inż. Jan Kamiński i dr inż. Piotr Kulesza.


Serdecznie zapraszamy!

 


Zapraszamy na prelekcje Architektów Krajobrazu KUL na Wschodnim Kongresie Naukowym Designu i Architektury

 

Serdecznie zapraszamy na prelekcje Architektów Krajobrazu KUL

Sobota 29 marca 2025 r.

 

12:15-12:30

Odzysk w działaniach kreatywnych – mgr inż. Paweł Adamiec

 

13:15-13:30 

Zielona infrastruktura, a jakość życia  – mgr Marek Solski

 

14:15-14:30

Zielone Sieci w infrastrukturze miast – dr inż. Jan Kamiński

 

 

Więcej informacji: lubdom.targi.lublin.pl

 


Wizyta studyjna nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie

W dniu 26 marca na Wydziale Nauk Przyrodniczych i Technicznych gościliśmy nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie w ramach wizyty studyjnej organizowanej przez Centrum Dydaktyki Akademickiej KUL.


Gości powitała Pani Dziekan, dr hab. Ewa Trzaskowska, prof. KUL, która przedstawiła także proces zielonej transformacji dydaktyki na naszym uniwersytecie.


Następnie Pan dr inż. Jan Kamiński zaprezentował service learning jako metodę dydaktyczną oraz przybliżył projekt Uniservitate. Goście wzięli także udział w warsztatach prowadzonych przez Pana mgr inż. Pawła Adamca, które pokazały jak studenci architektury krajobrazu łączą pracę projektową i kreatywną z ochroną środowiska stosując zasady upcyklingu. Na koniec Pani dr hab. Magdalena Lubiarz przedstawiła przykłady wdrażania nowoczesnych metod dydaktycznych do kształcenia studentów w zakresie zielonej transformacji i wiedzy o środowisku naturalnym.

 


Zaproszenie na spotkanie online - SINGAPUR - OD "MIASTA OGRODU" DO "MIASTA W NATURZE"

Szanowni Państwo!

 

mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie online, zorganizowane wspólnie przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska i projekt "Zielone Sieci":

 

SINGAPUR - OD "MIASTA OGRODU" DO "MIASTA W NATURZE"

singapurskie doświadczenia kształtowania nowoczesnej zieleni miejskiej

 

 

Kiedy?

28 marca 2025 r. (piątek), godz. 12:30. Spotkanie online

 

O czym?

Będzie to relacja z wizyty studyjnej projektu "Zielone Sieci" (https://zielonesieci.kul.pl/) w lutym 2025 r., którą zaprezentują pracownicy Architektury krajobrazu KUL:

dr inż. Jan Kamiński, dr hab. Ewa Trzaskowska prof. KUL, mgr inż. arch. Katarzyna Bezpalko oraz Marta Kurowska z fundacji tu obok.

 

Poruszane tematy:

- aktualna wizja Singapuru jako "Miasta w Naturze", geneza i sposoby jej realizacji

- system kompensacji przyrodniczej w nowych inwestycjach

- renaturyzacja terenów zalewowych

- zarządzanie dziką przyrodą

- sieć zielonych łączników (Park Connector Network)

- zieleń jako źródło dochodów miasta

- zieleń - nieodłączny detal w mieście

- najciekawsze realizacje

- sposoby edukacji o zieleni i przestrzeni

- najważniejsze problemy, wyzwania i plany

 

Jak się zarejestrować?

Prosimy wypełnić formularz rejestracyjny [LINK] do 26 marca do końca dnia oraz zapoznać się z klauzulą o przetwarzaniu danych osobowych (link do klauzuli).

 

Wydarzenie organizowane jest we współpracy Ministerstwa Klimatu i Środowiska z Katedrą Kształtowania i Projektowania Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz projektu "Systemy zieleni dla miast na miarę wyzwań XXI w." (Zielone Sieci) finansowanego ze środków budżetu państwa przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Nauka dla Społeczeństwa II".


Nasi pracownicy wśród najlepszych 10% instruktorów Akademii Sieciowych Cisco na świecie!

Nasza uczelnia od wielu lat prowadzi Akademię Sieciową Cisco, będąc częścią globalnej sieci edukacyjnej wspieranej przez firmę Cisco – światowego lidera w dziedzinie technologii sieciowych i cyberbezpieczeństwa. Dzięki temu w ramach zajęć na kierunku Informatyka, a szczególnie na specjalności Administrowanie sieciami komputerowymi, wykorzystujemy certyfikowane materiały, zapewniając studentom dostęp do najbardziej aktualnej i praktycznej wiedzy.

 

W gronie naszych pracowników znajdują się instruktorzy z uprawnieniami do prowadzenia kursów. Ich zaangażowanie i najwyższy poziom nauczania zostały ponownie docenione przez Cisco - Rafał Stęgierski i Waldemar Suszyński zdobyli prestiżowe wyróżnienia 2024 Instructor Excellence Expert Level Award. To odznaczenie przyznawane jest jedynie najlepszym instruktorom na świecie – corocznie otrzymuje je maksymalnie 10% wykładowców Cisco Networking Academy.


Informacje dla studentów rozpoczynających studia II stopnia na kierunku Architektura krajobrazu

Spotkanie organizacyjne dla studentów I roku Architektury krajobrazu II stopnia z Koordynatorem kierunku odbędzie się w czwartek 20 lutego br. o godz. 8.20, s. WMP-201 (ul. Konstantynów 1H).

 


 

Informacje dla osób przyjętych na I rok studiów:

  1. Zajęcia dydaktyczne w semestrze letnim rozpoczynają się 20 lutego 2025 r. zgodnie z rozkładem zajęć, dostępnym na e-KUL po zalogowaniu się na konto studenckie.
  2. Konto studenta na e-kul należy założyć przy pomocy numeru albumu. Nr albumu widnieje na koncie rekrutacyjnym kandydata, na stronie e-rekrut (proszę nie mylić strony e-rekrut z e-kul, są to bowiem dwa odrębne systemy). Konto będzie bardzo potrzebne np. do kodowania zajęć, które odbywa się na początku każdego semestru, pojawiają się tam również ważne informacje o planowanych wydarzeniach, szkoleniach itp.
  3. Zapisy na zajęcia ogólnouniwersyteckie w języku obcym oraz zajęcia misyjne z zakresu wiedzy o Biblii odbywają się w dniach: 19 lutego od godz. 16.00 - do 20 lutego do godz. 16.00. Formularz wyboru zajęć jest dostępny w terminie zapisów na e-KUL w menu Wirtualny Dziekanat >> Zajęcia >> Zapisy na zajęcia
  4. Legitymacja studencka zostanie wydana dopiero po dopełnieniu wszelkich formalności, m.in. po dopełnieniu płatności za legitymację (e-KUL / Wirtualny Dziekanat / Płatności), po elektronicznym podpisaniu ślubowania na e-KUL i po okazaniu oryginału dyplomu.
  5. Studenci są zobowiązani do udziału w szkoleniu BHP (szkolenie on-line jest udostępniane na platformie Moodle - po zalogowaniu się na e-KUL):

  6. Oferta ubezpieczeń NNW i OC dla studentów dostępna jest w aktualnościach na e-KUL
  7. Regulamin studiów KUL dostępny jest na stronie BIP Uczelni (Regulamin studiów KUL).

Nabór zimowy na ARCHITEKTURĘ KRAJOBRAZU (studia II stopnia)

ZAPRASZAMY NA STUDIA OD SEMESTRU LETNIEGO 

W ROKU AKADEMICKIM 2024/2025

 

Od 10 stycznia 2025 r. trwa rejestracja kandydatów na kierunek: ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU (studia stacjonarne II stopnia) na Wydziale Nauk Przyrodniczych i Technicznych KUL.

 

Szczegóły na stronie: kandydat.kul.pl