W latach 2017 - 2020 członkowie naszego Koła Naukowego byli wolontariuszami przy stowarzyszeniu „Ukryty Skarb”. W ramach tego wolontariatu raz w miesiącu braliśmy udział w grupie wsparcia dla rodziców dzieci z Zespołem Downa. Podczas, gdy rodzice brali udział w grupie wsparcia, my - wolontariusze, opiekowaliśmy się i bawiliśmy się z dziećmi z zespołem Downa.

           W 2020 roku, jak wszyscy pamiętamy w marcu wybuchła pandemii. Okres pandemii był strasznie ciężkim okres zarówno dla nas studentów, jak też wykładowców.  Mieliśmy ze sobą kontakt tylko za pośrednictwem Internetu. Kiedy powoli powracało życie studenckie, wybuchła wojna na Ukrainie. Poprzez ukraińskie rodziny z dziećmi przewlekle chorymi, które uciekając przed wojną, znalazły schronienie w Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, rozpoczęliśmy współpracę wolontariacką z tym ośrodkiem. W Hospicjum prowadziliśmy zajęcia terapeutyczne dla rodzin z Ukrainy Opieką objęliśmy zarówno chore dzieci, zdrowe rodzeństwo oraz rodziców. Nasze działania            w „Małym Księciu” prowadziliśmy do września 2023 roku.

 

 

 

 

 

 

 

           W 2022 roku nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie. W dniu 02.04.2022 r. przeprowadziliśmy pierwszą wspólną akcję promocyjną Stowarzyszenia. Jako wolontariusze pomogliśmy w prowadzeniu kiermaszu w galerii handlowej SKENDE. Od tamtej pory systematycznie pomagamy w Stowarzyszeniu we wszelkich akcjach promocyjnych i pozyskiwaniu funduszy na działalność statutową.

 

 

 

 

 

 

 

 

         W dniach 25-28.07.2024 r. jako wolontariusze pomagaliśmy i dawaliśmy wsparcie eksperckie w Przystanku EU Cancer Mission Roadshow w Lublinie.

            W dniu 26.07 w ramach Karnawału Sztukmistrzów prowadziliśmy grę plastyczną „Świat kolorów”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             W dniach 19 - 20.09.2024 r. nasze Wolontariuszki: Ania, Ewa i Magda wraz z panią dr. Moniką Nowak (opiekunem sekcji pedagogiki leczniczej) wzięły udział w VII Akademii Edukacyjnej Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Tegoroczna edycja Akademii była poświęcona analizie trudności, z jakimi można się spotykać w codziennej praktyce.

 

 

 

            Od września 2023 roku mogłyśmy w końcu wejść na Odział Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie, by organizować dzieciom z chorobą nowotworową wolny czas podczas Ich hospitalizacji. W ramach naszej działalności organizujemy w Klinice różne uroczystości, takie jak: dzień dziecka i dzień Św. Mikołaja. Nasi Wolontariusze poprowadzili wieczór andrzejkowy „Karnawał czarodziejów” oraz „Piracki Dzień Dziecka”. Podczas spotkań z chorymi dziećmi we środy i piątki rysują, malują, wycinają, grają w gry planszowe oraz prowadzą rozmowy również z potrzebującymi wsparcia Rodzicami.

       

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Kinga Małek
Ostatnia aktualizacja: 26.09.2024, godz. 19:03 - Anna Zarosa