Kulisy największych programów ambasadorskich dla studentów
Ruszamy z serią wywiadów, które przeprowadziłam (on-line😉) ze studentami, którzy w roku akademickim 2019/2020 pełnią funkcję ambasadorów marek pracodawców. Patrycja, Agnieszka, Agata, Beata, Maciek i Piotrek w cyklu "warto poznać program ambasadorski marki" opowiedzą, czym się zajmują i jakie korzyści przynosi im pełniona funkcja. Możecie być pewni: to będą rzetelne informacje z pierwszej ręki.
Kim w ogóle jest Ambasador marki?
To studencki przedstawiciel pracodawcy na uczelni, który przyjmuje rolę „łącznika” pomiędzy uczelnią a firmą.
Po co taki temat? Powodów jest co najmniej kilka:
- Chcę Ci pokazać ciekawą formę zdobywania pierwszego doświadczenia zawodowego jeszcze na studiach. Praca Ambasadora to niepowtarzalna szansa na poznanie konkretnej firmy od tzw. „kuchni”: jej struktury i kultury organizacyjnej, ludzi od HR’u i specjalistów z danej dziedziny. Bywa, że ta działalność jest furtką do późniejszego zatrudnienia.
- Udział w programie ambasadorskim oznacza realizację różnych zadań, dzięki czemu zdobywasz nowe kompetencje. Na uczelni jesteś wsparciem przy organizacji warsztatów, konkursów czy badań dla studentów. Te wyzwania uczą zarządzania projektami i współpracy w zespole, a to bardzo ważne pozycje w CV.
- Rolę Ambasadora możesz bez problemu łączyć z zajęciami na uczelni i poza nią.
- Firmy swoim Ambasadorom oferują różne bonusy, np. w postaci comiesięcznego wynagrodzenia, ekstra sprzętu, czy szkoleń w siedzibie firmy.
To co, gotowi poznać kulisy programów ambasadorskich z perspektywy lubelskich studentów?
Dziś rozmowa z Patrycją, która jest aktywną reprezentantką firmy Grupa PZU.
1. Jak dowiedziałaś/eś się o programie ambasadorskim realizowanym przez Grupę PZU?
O programie ambasadorskich PZU dowiedziałam się od Biura Karier KUL - na maila dostałam informacje o tym, jak można aplikować i zrobiłam to ;)
2. Kto może zostać Ambasadorem Grupy PZU? Jak wygląda rekrutacja do programu?
Ambasadorem PZU może zostać student co najmniej 2 roku studiów (czyli w dniu aplikacji (maj-czerwiec) może kończyć 1 rok). Preferowanymi kierunkami są kierunki ekonomiczne, prawne, informatyczne. Ważnym kryterium jest aktywne działanie w Kołach Naukowych lub innych organizacjach studenckich na uczelni. Rekrutacja odbywa się online - wypełnienie formularza i dołączenie CV, a następnym etapem jest wideorozmowa.
3. Czym się zajmujesz jako Ambasador Grupy PZU? Co należy do Twoich obowiązków?
Do moich obowiązków należy informowanie studentów o tym, co oferuje Grupa PZU dla młodych ludzi. Działam w social mediach, występuję na spotkaniach kół naukowych, biorę udział w standach uczelnianych promujących daną kampanię.
4. Jakie korzyści masz w związku z pełnioną funkcją w Programie Ambasadorskim Marki Grupa PZU?
Korzyści z racji bycia Ambasadorem PZU jest naprawdę sporo. Przede wszystkim jest to możliwość poznania ludzi z całej Polski i zbudowania sieci kontaktów. Ambasador otrzymuje również stypendium na czas trwania Programu, bierze udział w zjazdach integracyjno-szkoleniowych w siedzibie firmy w Warszawie. Na koniec dostajemy również specjalny certyfikat potwierdzający udział w Programie oraz mamy skróconą ścieżkę rekrutacji na praktyki lub staże w PZU. A najważniejsze - zdobywamy doświadczenie :)
5.Czego nauczył Cię Program Ambasadorski PZU?
Program Ambasadorski PZU nauczył mnie otwartości na innych ludzi, kreatywności i uświadomił mi, że #takapracamasens :)
6. Kiedy odbywa się rekrutacja do programu ambasadorskiego na rok akademicki 2020/2021 i gdzie znaleźć szczegóły?
Rekrutacja odbywa się zazwyczaj na przełomie maja i czerwca. Warto obserwować fanpage: https://www.facebook.com/pzukariera/, tam pojawią się posty na temat programu. Moze też zaglądać na stronę PZU https://www.pzu.pl/kariera/studenci/ambasador Zachęcam jednocześnie do przejrzenia ofert wakacyjnych praktyk i staży, które znajdziecie pod linkiem: https://www.pzu.pl/kariera/program-praktyk Na wysłanie aplikacji macie czas do 18 kwietnia ;)
Patrycja, ekonomia, III rok
Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020, godz. 12:59 - Marta Szymańska-Jarosz