W dniach 26 - 28 maja 2020 r. odbędzie się I edycja Akademii Przedsiębiorczości Biura Karier KUL. To cykl wirtualnych szkoleń i webinariów, które pokażą Wam różne aspekty szeroko pojętej przedsiębiorczości. Poprzez ten projekt chcemy zainspirować uczestników do zakładania firm jako swojej ścieżki rozwoju. Tematyka spotkań będzie dotykała takich obszarów jak: sprzedaż, marketing, testowanie i finansowanie pomysłów na biznes, czy wystąpienia publiczne. To pierwsza edycja wydarzenia, ale chcemy by było ono realizowane corocznie na wiosnę. Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału!
Partnerami wydarzenia są: HugeTECH Sp. z o.o., Inkubator Samsung w Rzeszowie, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie oraz Anna PRO.
Przedstawiamy tematy szkoleń i webinarów organizowanych w ramach Akademii Przedsiębiorczości:
"Przedsiębiorczość, czyli na czym się zarabia?" - panel ekspercki otwierający cykl warsztatów pt.: „Akademia Przedsiębiorczości 2020”.
26.05.2020 (wtorek) | 11.00 - 13.00
Link do zapisów: https://kariera.kul.pl/index.php/49341?newtest=Y&lang=pl
Przedsiębiorczość cechuje skłonność do ryzyka i korzyściami z niego płynącymi, aktywną postawną i poszukiwaniem nowych rozwiązań, z wykorzystywaniem okazji.
Podczas panelu eksperci będą poruszać się wokół tematyki przedsiębiorczości, współpracy pomiędzy międzynarodowymi korporacjami a startupami, czy wreszcie jak praktycznie zweryfikować pomysł biznesowy bez dużych nakładów, zbudować na tym pomyśle struktury prawdziwego przedsiębiorstwa i osiągnąć sukces.
Dodatkowo eksperci odpowiedzą na wiele pytań np.:
- Jak działać podczas koronawirusa?
- Jak kształtuje się biznes w Polsce, woj. lubelskim?
- Czy młodzi ludzie podejmuje wyzwanie i zakładają startupy, czy wolą etaty?
- Czy przedsiębiorczości można się nauczyć?
- Jak zaistnieć w biznesie?
Moderator panelu i ekspert: Daniel Dereniowski
Bio prelgentów:
- Daniel Dereniowski - Ambasador Fundacji Startup Poland w woj. Podkarpackim, Założyciel i Prezes Fundacji INUP – Podkarpackiej Koalicji Startupów, Prezes w HugeTECH Sp. z.o.o, gdzie zawodowo zajmuje się wspieraniem i rozwojem startupów. Odpowiada za realizację operacyjną rządowego akceleratora IDEA Global. Wspiera funkcjonowanie i rozwój miejskiego programu akceleracyjnego Rzeszów Startup Akcelerator. Pracował w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, gdzie był odpowiedzialny za transfer technologii do gospodarki. Prywatnie fan szachów, gier komputerowych i dobrych trunków.
- Rafał Cencora - Współtwórca Podkarpackiej Przestrzeni Kreatywnej- KWADRAT, Fundacji INUP – Podkarpackiej Koalicji Startupów, koordynator Inkubatora Samsung w Rzeszowie. Obecnie w ramach firmy Hugetech realizuje projekt akceleratora "Idea Global" oraz programu inkubacyjnego w ramach Platform Startowych "Start In Podkarpackie". Wspiera funkcjonowanie i rozwój miejskiego programu akceleracyjnego Rzeszów Startup Akcelerator. Od lat zajmuje się wspieraniem ekosystemu startupowego w całej Polsce. Prywatnie tworzy mieszankę geeka, skrajnego fantyka paitballa i motoryzacji.
- Arkadiusz Wrzos - przedsiębiorca, trener programowania, software developer i prywatnie ojciec 3 przesadnie energicznych bąbelków. Rozwija startup Billy Plus w Lubelskim Inkubatorze Samsung, twórca kilkudziesięciu kursów multimedialnych i zawodowo fan ekstremalnego programowania rozwiązań dla sektorów bankowych i farmaceutycznych.
-
Anna Gąsiorowska - jest założycielem i prezesem spółki Aribo, za pomocą której chce zmieniać świat. Kobieta, żona, mama, instruktor nurkowania i współtwórca kilku biznesów* z obszaru IT i turystyki, która może pochwalić się życiorysem bujnym jak Amazońska dżungla przed wycinką, a obejmującym takie osiągnięcia jak: zamieszkiwanie w 6 krajach, zaprojektowanie konstrukcyjnej części reaktora nuklearnego Olkiluoto 3, ukończenie prestiżowych studiów MBA z wyróżnieniem i dyplomem Oxford University,posiadaniem 8 łodzi i bazy nurkowej na Majorce,pozostawanie legendą w pewnych kręgach Wrocławskiego Credit Suise, uczynienie płetwonurków z dziesiątek często bojaźliwych istnień. Zachłyśnięta życiem Anna zawsze znajduje sposób żeby wycisnąć z niego jedyną słuszną esencję; pozytywną czystą energię, którą obdarza innych częściej niż szerujesz posty na FB. *Widelane, Quest Heroes, H2O Scuba Academy, Aribo, Activati
"Korpo a startupy czyli współpraca dużego z małym graczem?"
27.05.2020 (środa) | 10.00 - 12.00
Link do zapisów: https://kariera.kul.pl/index.php/93513?newtest=Y&lang=pl
Opis szkolenia:
Startupy i korpo to dwa bieguny działalności ekonomicznej. Te pierwsze kojarzone są z innowacyjnością, szybką stopą zwrotu i krnąbrnymi, młodymi ludźmi budującymi wokół swojego pomysłu firmę. Te drugie to ogromne, doświadczone firmy o międzynarodowym zasięgu, generują bardzo wysokie zyski i zatrudniają dużą kadrę poważnych specjalistów. W minionych kilku latach możemy jednak zauważyć, że coraz częściej jedni i drudzy nawiązują ze sobą współpracę. Warto dowiedzieć się jak współpracować z korporacjami, czy to na zasadach B2B czyli korpo – startup czy na zasadach praca na etat a korpo. Daniel Dereniowski podzieli się swoim doświadczeniem przy współpracy z wielkimi korporacjami. Może okaże się, że „małe” jest potrzebne, a „duże” nie takie straszne.
Bio prowadzącego:
Daniel Dereniowski - Ambasador Fundacji Startup Poland w woj. Podkarpackim, Założyciel i Prezes Fundacji INUP – Podkarpackiej Koalicji Startupów, Prezes w HugeTECH Sp. z.o.o, gdzie zawodowo zajmuje się wspieraniem i rozwojem startupów. Odpowiada za realizację operacyjną rządowego akceleratora IDEA Global. Wspiera funkcjonowanie i rozwój miejskiego programu akceleracyjnego Rzeszów Startup Akcelerator. Pracował w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, gdzie był odpowiedzialny za transfer technologii do gospodarki. Prywatnie fan szachów, gier komputerowych i dobrych trunków.
"Biznes na stancji"
27.05.2020 (środa) | 12.00 - 14.00
Link do zapisów: https://kariera.kul.pl/index.php/43582?newtest=Y&lang=pl
Opis szkolenia:
“Ale ja i sklep internetowy? Nie mam pieniędzy na towar, ani miejsca na jego składowanie, nie znam się na sprawach technologicznych…”. Podczas szkolenia “Biznes na stancji” udowodnimy, że aby prowadzić sklep, nie jest potrzebny magazyn, nie musisz być ekspertem od fotografowania, ani mieć gigantycznego budżetu na start! Dostaniesz konkretne odpowiedzi na pytania:
- Czym jest dropshipping?
- Czy muszę założyć firmę?
- Czym będę się zajmował?
- Ile kosztuje dropshipping?
- Od czego zacząć?
- Jak działa integracja?
- Jak stworzyć sklep dropshippingowy?
Bio prowadzącego:
Łukasz Sekuła - od 15 lat prowadzi własną dział. gospodarczą, od 5 lat aktywnie sprzedaje w modelu dropshipping. od kilku lat pomaga młodym przedsiębiorcom we wdrażaniu ich pomysłów podpowiadając jak nie popełniać błędów które na początku każdego biznesu zdarzają się bardzo często. Z sukcesem w ubiegłym roku pomógł uruchomić wiele projektów "dużym zaangażowaniem, a nie wielkim wkładem własnym" Członek ZPP Lubelskie.
"MVP, modele biznesowe, pivoty, pitch’e, inkubatory, akceleratory czyli o co chodzi w biznesie startupowym?!"
28.05.2020 (czwartek) | 10.00 - 12.00
Link do zapisów: https://kariera.kul.pl/index.php/21877?newtest=Y&lang=pl
Opis szkolenia:
To warsztat o budowaniu przedsiębiorstwa, startupu. Co to jest startup? Jedni twierdzą, że to chwilowa moda, inni, że to trwała zmiana w gospodarce i modelu działania biznesu. Niektórzy mówią o inwestycyjnej bańce. Co zrobić aby nie pękła!? Jak zacząć swój biznes, jak rozpocząć karierę startupera, jak odnaleźć się w ekosystemie startupowym i zarobić swój pierwszy milion.
Bio prowadzącego:
Rafał Cencora - Współtwórca Podkarpackiej Przestrzeni Kreatywnej- KWADRAT, Fundacji INUP – Podkarpackiej Koalicji Startupów, koordynator Inkubatora Samsung w Rzeszowie. Obecnie w ramach firmy Hugetech realizuje projekt akceleratora "Idea Global" oraz programu inkubacyjnego w ramach Platform Startowych "Start In Podkarpackie". Wspiera funkcjonowanie i rozwój miejskiego programu akceleracyjnego Rzeszów Startup Akcelerator. Od lat zajmuje się wspieraniem ekosystemu startupowego w całej Polsce. Prywatnie tworzy mieszankę geeka, skrajnego fantyka paitballa i motoryzacji.
"Jak tworzyć skuteczne webinary na co najmniej 1000 osób? Case study firmy z branży IT"
28.05.2020 (czwartek) | 12.00 - 13.30
Link do zapisów: https://kariera.kul.pl/index.php/87329?newtest=Y&lang=pl
Bio prowadzącej:
Anna Prończuk-Omiotek – innowacyjny przedsiębiorca, dynamiczny mówca, profesjonalny mentor, trener, vloger. CEO w spółce Cheepro Poland oraz od ponad 6 lat właścicielka własnej firmy doradczo-szkoleniowej. Przeprowadziła ponad 7000 godzin warsztatów, głównie z tematyki przemówień publicznych, a jej prezentacje widziało w sumie 5600 osób. Aktualnie także mentor przedsiębiorców w platformie startupowej „Unicorn Hub”, gdzie doradza innowacyjnym firmom w zakresie przygotowywania pitchy, czyli krótkich prezentacji biznesowych.
Wieczna optymistka, stały bywalec siłowni i miłośniczka tańca w stylu modern jazz. Kocha podróże, odwiedziła ponad 15 krajów i mówi komunikatywnie w 4 językach.
Więcej informacji znajduje się na:
-
stronie http://annapronczuk.pl/
-
kanale YouTube: https://www.youtube.com/AnnaPRO
-
opis doświadczenia i referencje na https://www.linkedin.com/in/annapronczuk
Wydarzenie organizowane w ramach Jubileuszu 20-lecia działalności Biura Karier KUL pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin i Marszałka Województwa Lubelskiego.
Ostatnia aktualizacja: 05.05.2023, godz. 13:05 - Marta Szymańska-Jarosz