________________________________________________________________

 
Z okazji Światowego Dnia Telewizji, blisko 80 studentów Dziennikarstwa KUL obchodziło to święto, uczestnicząc w programie na żywo LepszaPolska w polsatnews.pl z red. Dorotą Gawryluk.
 
Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia w naszych mediach społecznościowych!
 
 
 

________________________________________________________________

 
Miło nam poinformować, że ukazał się nowy numer czasopisma naukowego „Kultura-Media-Teologia” Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w którym artykuły publikują pracownicy naszego Instytutu:
 
  • Prof. Justyna Szulich-Kałuża o mediatyzacji duchowości
  • Dr Małgorzata Sławek-Czochra o symbolice w filmach
  • Dr Łukasz Sarowski o kulturze robotycznej
  • Dr Joanna Sosnowska i dr Aneta Wójciszyn-Wasil o bookfluencerach na TikToku.
 
Tom powstał we współpracy z badaczami mediów z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 
Redakcja naukowa: prof. Justyna Szulich-Kałuża, dr Aneta Wójciszyn-Wasil
 
 
 

________________________________________________________________

 
Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania KUL zaprasza do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt.: „Kultura ma znaczenie”, współorganizowanej z Instytutem Socjologii UMCS. Wydarzenie to odbędzie się w dn. 21-22.11.2024 r. w Auli WFiS UMCS, uroczyste rozpoczęcie obrad o godz. 09.30.
 
Podczas sesji plenarnej "Wartość kultury – wartości w kulturze" swoje wystąpienia zapowiedzieli: dr hab. Monika Banaś, prof. UJ; ks. prof. dr hab. Marek Lis, UO; dr hab. Magdalena Szpunar, prof. UŚ oraz prof. dr hab. Anna Śliz, SGGW.
 
Nasz Uniwersytet reprezentować będą : dr hab. Justyna Szulich-Kałuża, prof. KUL, dr hab. Małgorzata Gruchoła, prof. KUL, dr hab. Dariusz Wadowski, dr Joanna Sosnowska, dr Aneta Wójciszyn-Wasil, dr Małgorzata Sławek-Czochra oraz dr Agnieszka Marek.
 
Polecamy również panel studencki, na którym zaprezentują się studenci z Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL.
 
Spotkanie otworzy m.in. Dziekan Wydziału Nauk Społecznych KUL dr hab. Arkadiusz Jabłoński, prof. KUL

____________________________________________________________

 
Z ogromną przyjemnością informujemy, iż decyzją JM Rektora KUL ks.prof. dr. hab. Mirosława KalinowskiegoPani dr hab. Justyna Szulich-Kałuża, prof. KUL została dyrektorem Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania na lata 2024-2028.
 
Pani Profesor jest medioznawcą, socjologiem, kierownikiem Katedry Komunikacji Wizualnej i Nowych Mediów, autorką wielu książek i artykułów z zakresu mediów i kompetencji medialnych, popularyzatorem nauki, członkiem wielu towarzystw naukowych, prezesem Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami.
 
Gratulujemy Pani Profesor!
 

 

________________________________________________________________

 

Miło nam poinformować, że dr Joanna Sobiechowska Sosnowska i KwadransAkademicki Laureatami Nagrody AKLAUD Młodych. Nominację w tej kategorii odebrała red. Anna Kovalova, absolwentka Dziennikarstwa KUL, związana zawodowo z Radiem Lublin. Serdecznie gratulujemy!

 

________________________________________________________________

Zapraszamy na spotkanie otwarte

z red. Dorotą Gawryluk

 

Czy media nas tylko informują, czy czasem mogą też dezinformować? Czy dziennikarz musi mówić wyłącznie prawdę, czy może pokusić się o kłamstwo? Gdzie dziś jest polskie dziennikarstwo i co przed nim? O tym wszystkim i jeszcze wielu innych tematach porozmawiamy w najbliższy piątek z red. Dorotą Gawryluk.

Przed nami XII Studenckie Spotkania Komunikacji KUL i jak zwykle ciekawe tematy i ciekawi goście. A gościem specjalnym w tym roku jest ikona polskiego dziennikarstwa, kobieta która tworzyła czołową stację informacyjną w Polsce i jeden z najlepszych programów informacyjnych – red. Dorota Gawryluk

Już w piątek 17 maja każdy chętny będzie mógł zadać redaktor Gawryluk dowolne pytanie, o jej pracę, doświadczenie, o to jak ocenia dzisiejsze media i dzisiejszych dziennikarzy oraz o to jak widzi naszych polityków. Spotkanie odbędzie się o godzinie 11.00 w sali CTW-113.

Współorganizatorami spotkania z red. Dorotą Gawryluk są Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania KUL oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL.

 

 

_________________________________________________________________

 

Miło nam poinformować, że Pani dr hab. Justyna Szulich-Kałuża, prof. KUL, dyrektor naszego Instytutu była członkiem Komitetu Naukowego „Leksykonu terminów medialnych” pod red. naukową Kazimierza Wolnego-Zmorzyńskiego, Krystyny Doktorowicz, Pawła Płanety oraz Ryszarda Filasa.

 

To największa tego typu publikacja na polskim rynku medioznawczym, liczy 3 tys. haseł, zarówno definicyjnych jak i problemowych oraz powstała przy współpracy 200 badaczy mediów wywodzących się z najważniejszych polskich ośrodków naukowych, w których prowadzone są studia medioznawcze, a także badania nad mediami i komunikacją społeczną.

 

Pani Profesor przygotowywała również hasło: mediatyzacja religii. W projekt zaangażowani byli także pozostali pracownicy naszego Instytutu, którzy opracowywali hasła. Zapraszamy do lektury!

 

_________________________________________________________________

Autor: Łukasz Sarowski
Ostatnia aktualizacja: 11.12.2024, godz. 14:07 - Łukasz Sarowski